Pressiteade: Citadel finantseerib Skyon kõrghoonet 30 miljoni euroga

Citadele pank ja Skyon kõrghoone arendaja Capital Mill sõlmisid 30 miljoni euro suuruse pikaajalise finantseerimislepingu. Laenu eesmärgiks on refinantseerida Skyon kõrghoone ehituslaen ning rahastada teisi Capital Milli arendustegevusi.

Skyon kõrghoone valmis möödunud aasta augustis ning pälvis kõrgeima rahvusvahelise sertifikaadi (LEED Platinum) energiasäästlikkuse eest. LEED-sertifikaat on rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimissüsteem, mille töötas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu. Sertifikaadi saamiseks saab hoone koguda punkte viies erinevas valdkonnas: jätkusuutlik ehituspaik, vee kasutamise tõhusus, energiasäästlikkus, materjalid ja ressursid ning sisekeskkonna kvaliteet.

Silmapaistva arhitektuuri ja disainiga ärihoone täitus kiiresti 100-protsendiliselt üürnikega, kelle hulgas on mitmed ettevõtteid IT-, õigus-, finants- ja muudest tööstusharudest. Nende seas Tuum, BaltCap,  Eesti Pangaliit ning Skyoni kolis ka Capital Mill ise.

„Oleme Skyoni üle äärmiselt uhked, sest meil on õnnestunud siia luua tehnoloogilisi lahendusi, mis toetavad keskkonna hoidu ja energiasäästu. LEED Platinum sertifikaat on ka selle tõestuseks, et oleme liikunud õigel teel, olles innovaatilised ja julged oma eesmärkide täitmisel,“ märkis Capital Mill tegevjuht Kaarel Loigu. Loigu sõnul tõstavad taolised saavutused kinnisvara väärtust ning annavad kliendile ja avalikkusele kinnituse, et hoonele seatud kõrged nõuded on täidetud.

Nutikad energialahendused ja eriline hoone välispinna disain lubavad Skyonil kokku hoida märkimisväärse hulga energiakulust, mis muidu sarnase kõrghoone puhul tekiks. Töötajatele on olemas kohad elektriautode laadimiseks, rattaparklad ning trepikojas on ajavõtusüsteem, mis motiveerib inimesi jalgsi liikuma ja tekitab isegi võistlusmomendi.

Citadele panga juhatuse liige ja Baltikumi korporatiivpanganduse juht Vaidas Žagūnis märkis, et Citadele tugev esindatus terves Baltikumis aitab teenindada Capital Milli sarnaseid kliente just nende vajadustest lähtuvalt ning nagu nad eeldavad oma finantspartneritelt. „Meie spetsialiteet on individuaalne lähenemine ja kohalik ekspertiis finantsteenuste alal. Pangana hindame väga Capital Milli professionaalsust, kelle on tugev teadmine kogu sektorist,“ lausus Žagūnis. „Näeme, et Capital Mill on suure visiooniga ja seda mitte ainult Eestis vaid terves Baltikumis. Seepärast on meil suur rõõm, et Citadele on saanud projektile enda õla alla panna.“

Capital Mill tegevjuht Kaarel Loigu lisas, et Citadele laenuga refinantseeritakse esmalt Skyoni ehituslaen ning ülejäänud osa kasutatakse grupi teiste investeeringute finantseerimiseks. „Oleme võtnud endale eesmärgi luua häid elukeskkondi, mis on jätkusuutlikud ka tulevikus. Citadelega koostöö on olnud äärmiselt ettevõtjasõbralik ja on hea meel tõdeda, et nad tulid kaasa meie ambitsioonikate plaanidega, olles väga koostööaltid ja lahendustele orienteeritud. Sarnaselt meile on Citadele tugevalt esindatud kõikides Balti riikides. Tahame omalt poolt edaspidi panna rohkem rõhku ka Läti ja Leedu kinnisvaraprojektidele, et Capital Milli portfellimahtu neis riigis kasvatada,“ selgitas Loigu.

Citadele pangast

Citadele eesmärk on tuua innovatsiooni Baltimaade pangandussektorisse ning pakkuda inimestele ja ettevõtetele rohkem võimalusi pangateenuste kasutamiseks.

Igapäevapanganduse teenuste kõrval pakub Citadele finantstehnoloogial põhinevaid teenuseid, sealhulgas moodsat mobiiliäppi ning viipe- ja välkmakseid. Citadele võttis Baltimaades esimesena kasutusele nimemakse, konto avamise e-tuvastuse teel ning viipemakseid toetavad sõrmused.

Citadele Group on Läti finantskontsern, mille peakontor asub Riias. Grupi tütarettevõtted ja filiaalid tegutsevad Lätis, Leedus ja Eestis.

 

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks