Coop Panga pressiteade: Coop Pank saab Skyoni ärihoone ankurrentnikuks

Tänavu augustis kolib Coop Pank oma peakontori Maakri kvartalis valmivasse uude Skyoni ärimajja. Kolimine suuremale pinnale toetab kodumaise panga kasvuambitsiooni ja võimaldab pakkuda töötajatele kaasaegset, inspireerivat ning energiatõhusat töökeskkonda.

Coop Pangast saab uue Skyoni büroohoone peamine rentnik, kelle ruumid asuvad 26-korruselise kõrghoone esimesel kümnel korrusel. Coop Pank hakkab seal kasutama kokku ligi 3500 ruutmeetrit pinda, mida on ligi kolmandiku võrra rohkem kui panga praeguses peahoones.

„Kodumaise pangana oleme kiirelt kasvamas ja praegused ruumid jäid meile lihtsalt kitsaks. Alates panga ostmisest 2017. aastal oleme igal aastal kasvanud ligikaudu 40% ja loonud viimase nelja aasta jooksul enam kui 130 uut töökohta. Otsisime seetõttu suuremat, kaasaegset, inspireerivat ning energiasäästlikku töökeskkonda, kuhu nii töötajatel kui ka klientidel oleks mugav tulla. Skyoni ärihoone vastas nendele kriteeriumidele kõige paremini,“ sõnas Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink.

Skyoni kõrghoones hakkavad Coop Panga kasutuses olema avarad loomuliku valgusega ruumid. „Sisearhitektid on planeeringus arvestanud nii meie brändi iseloomuga kui ka sellega, et ruumid toetaksid töötajate heaolu. Oleme rõhku pannud puhkealadele, hubastele nõupidamisruumidele ja terrassidele. Asukoht kesklinna ühes tähtsaimas sõlmpunktis ja hoone juures asuvad jalgrattaparklad soodustavad liikumist jalgsi või jalgrattaga,“ selgitas Coop Panga personalijuht Janika Valliste.

Skyoni valiku põhjuseks toob Valliste lisaks hoone asukohale välja kaasaegsuse ja energiatõhususe. LEED „Gold“ sertifikaadi ja B energiaklassiga Skyoni ärihoones rakendatakse kõiki kaasaegseid energiasäästu võtteid, näiteks põhineb kogu maja valgustus LED-tuledel, mis süttivad ja kustuvad automaatselt vastavalt liikumisele. „Kuigi uus büroo on kolmandiku võrra suurem, peaksid näiteks meie küttekulud võrreldes praegusega langema,“ lisas Valliste.

Kolmekordse klaasi ja madala päikesefaktoriga aknad hoiavad ruumide sisekliima talvel stabiilselt soojana ning suvel meeldivalt jahedana, säästes nii kütte- kui ka jahutuskuludelt.

Kogu majas on võimalik mugavalt ja vastavalt oma eelistustele reguleerida temperatuuri, mida hoone automaatike kõige optimaalsemal viisil hoiab. Mitmekordsete filtrite ja CO2-anduritega tagatakse lisaks meelepärasele sisetemperatuurile ka küllaldaselt puhast õhku.

Lisainfo Skyoni kõrghoone kohta: https://skyon.eu

  • Augustis valmiv Skyon saab olema kõige saledam kõrghoone Tallinna südames. Maja pilkupüüdev fassaad on abstraktne, läbipaistev pind vaheldub värviga, sirge diagonaaliga ja lihtne keerulisega, tekitades dünaamilist värelust, mis loob peegeldusi ning paneb valguse mängima.
  • Ankurrentniku Coop Panga esinduskontori interjööri ehitatakse panga Rändrahnu paketti iseloomustav võimas kaljusein.
  • 95 meetri kõrgusel ärihoonel on 26 korrust, 8400 m2 pinda, 2 terrassi, 4 ülikiiret lifti ja üldkasutatav vastuvõtuala.
  • Skyon ehitatakse lähtuvalt LEED Gold sertifikaadi nõuetest ehk on väga keskkonnasõbralik hoone. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) on maailma üks tuntumaid keskkonnasäästliku ehituse hindamissüsteeme, mis annab ette raamistiku, mille alusel ehitada tervisesõbralikke, ülimalt tõhusaid, kulusäästlikke ja keskkonnasõbralikke hooneid. LEED sertifikaat on rahvusvaheliselt tunnustatud märk jätkusuutlikkusest.
  • Skyonisse on planeeritud liikumist soodustavad võimalused. Hoone kahel maa-alusel korrusel asuvad duširuumid ja jalgrataste hoiustamise kohad, et võimaldada rattaga töölkäimist. Skyoni trepid soodustavad igapäevase liikumisharjumuse hoidmist. Näiteks on võimalik liikuda jalgsi -2. korruselt kuni 26. korrusele ning seda soosib automaatne ajamõõtmissüsteem koos motiveeriva märgistusega.

 

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks