Podcast: kuidas teha pilvelõhkujat

Refereeritud tekst Delfi Ärilehest. Podcast on järelkuulatav siin

Kuidas teha erakordseid ehitisi? Milline roll on hoone arhitektil, ehitusinseneridel ja tellijal? Eesti mõistes „pilvelõhkuja“ Skyon on hea näide suurepärasest koostööst ja tulemusest.
Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liitu www.ekel.ee kuulub 65 arhitekti- ja inseneribürood, kus töötab ligi 800 projekteerijat. Igal aastal valmib Eesti arhitektide ja inseneride loomingu tulemusena hulgaliselt omanäolisi ehitisi – parimad nendest jõuavad ka EKELi korraldatavale konkursile „Aasta ehitusprojekt“, kus tõstetakse esile parimaid projekteerimismeeskondi, tunnustatakse arhitekte ja ehitusinsenere.

Ühest sellisest ehitisest ja selle loomeprotsessist tulebki juttu. Eesti mõistes „pilvelõhkuja“ Skyon on elava fassaadiga kõrghoone, mis annab Maakri kõrghoonete kvartalile uue suurlinliku noodi. Projekteerimisprotsessi silmas pidades on tegemist näitega projektimeeskonna väga heast koostööst, mille tulemusena valmis suurepärane hoone. Kuidas teha erakordseid ehitisi? Milline roll on hoone arhitektil, ehitusinseneridel ja tellijal? Sellest nüüd räägimegi.

Saates räägivad:
– arhitekt Raivo Kotov, KOKO arhitekid OÜ;
– konstruktsioonide projekteerija Marti Sein, Neoprojekt OÜ;
– hoone tellija Capital Milli ehitusdirektor Silver Neemelo;
– tellija Capital Milli projekteerimistööde juht Reet Kalmet.
– Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu tegevjuht Kalle Karron.

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks