Capital Mill müüs kolm oma gruppi kuuluvat ettevõtet Elektrum Eesti OÜ´le.

Elektrum Eesti OÜ allkirjastas 30. juunil  lepingu Energiaturu Võrguehitus OÜ, SNL Energia 1 OÜ ja Baltic Energy System OÜ osade omandamiseks. Omandatavate ettevõtete põhitegevuseks on elektrialajaamade ehitus, hooldamine ja rentimine koos kõige kaasnevaga, aidates ettevõtetel kokku hoida elektri liitumis- ja võrgukuludelt, suurendada või vähendada läbilaskevõimsust ning ümber ehitada olemasolevat elektriliitumist vastavalt muutuvatele vajadustele. Ettevõtete hallata on täna 53 MW elektriliitumisi, mida läbib aastas pea 80 GWh elektrienergiat.

„Elektrum on Eestis peamiselt tuntud elektri ja energiatoodete jaemüügiettevõttena kodu- ja äriklientidele,“ ütles Elektrum Eesti OÜ juhatuse esimees Andrus Liivand. „Antud ettevõtete grupi omandamine on osa Elektrum Eesti strateegiast laiendada oma tegevust uutes tootesegmentides ja ärisuundades,“ lisas Liivand.

Tehingu jõustumiseks on vajalik Eesti Konkurentsiameti nõusolek. Poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.

„10 aasta jooksul on grupp näidanud kiiret kasvutempot ja operatiivset valmisolekut kohaneda muutuvate majandusoludega,“ sõnas Energiaturu Võrguehitus OÜ juhatuse liige
Kaspar Sari. „Sõlmitud müügitehing annab tänastele omanikele võimaluse keskenduda uutele väljakutsetele ja suundadele. Olen veendunud, et meie tänased kliendid on ka edaspidi hästi hoitud ja Elektrum Eesti ambitsioonikat kasvustrateegiat saadab edu,“ kommenteeris Sari.

Elektrum Eesti OÜ on energiamüügiga tegelev ettevõte, mis pakub klientidele lisaks elektrile ka maagaasi, päikeseenergia ja elektriautode laadimislahendusi ning energiatõhususe ja energia kodujuhtimise lahendusi.
Elektrum Eesti kuulub Latvenergo Gruppi, mis on juhtivaid energiatarnijaid ja rohelise energia tootjaid Baltikumis. Kontserni ettevõtted teenindavad Baltikumis kokku 740 000 klienti ja 60% kontserni energiatootmisest pärineb taastuvatest energiaallikatest. Eestis tegutseb Elektrum alates 2007. aastast ning osutab teenuseid 28 500 kodu- ja äritarbijale.

Andrus Liivand, Elektrum Eesti OÜ juhatuse esimees
Tel: 5660 0225, e-post: andrus.liivand@elektrum.ee
www.elektrum.ee

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks