Ekstreemseim pärjalõikamine! 95-meetrine Skyon on saanud oma kõrguse

Capital Milli arendatav Skyoni ärihoone Maakri tänaval on saavutanud oma maksimaalse kõrguse: 26 korrust ja 95 meetrit. Üüripindadest on praeguseks hõivatud 80 protsenti ning eesootaval suvel kolivad värskelt valminud hoonesse mitmed IT-, õigus- ja finantsteenuseid pakkuvad ettevõtted. 

95-meetrine ärimaja annab Tallinna siluetile uue väljanägemiseKõrghoone silmapaistvaim erinevus linnapildis on aga Baltikumis ainulaadne värviline klaasfassaad, mis valmides koosneb 898 värvilisest elemendist. Tänaseks on fassaadi paigaldamisega jõutud 17. korruseni.  

Capital Milli ehitusjuhi Silver Neemelo sõnul on maksimaalne kõrgus saavutatud, kuid töö käib täie hooga edasi. “Katuse tasapind on valatud ja alustatakse katuse soojustöödega. Pool majast on ka kaetud fassaadiga ning selles osas on käimas juba sisetööd – kütte ja jahutuse paigaldamine, elektrisüsteemi paigaldus. Kogu hoone ehitustööd lõppevad suve keskpaigas, kui saab hakata vastu võtma esimesi üürnikke,” kirjeldas ta.  

Neemelo lausus, et Skyoni soovivad tulla eeskätt firmad, kelle jaoks on oluline olla Tallinna südalinnas. Samuti ettevõtted, kes soovivad oma töötajatele pakkuda erilisemat töökeskkonda, kelle kliendid on südalinna piirkonnas ja kelle jaoks on olulineet kõik mugavused oleksid käepärast. 

Valdkondadest tulevad siia peamiselt IT, finants, õigus ja erinevad konsultatsiooniteenust pakkuvad ettevõtted. Seejuures pakub ärihoone häid lahendusi ka väiksematele ettevõtetele, kelle jaoks on soovi korral tööks vajalik mööbel ja muu oluline sisse kolides kohe olemas. Skyoni kõrgematelt korrustelt avanevat vaadet ja nägusaid südalinna bürooruume ei saa väiksed ettevõtted sageli endale lubada, kuid Skyoni puhul on see nüüd võimalik,” lausus ta.  

Välimuse taga peitub enamat 

Kuna Skyoni ehitatakse ühe tuntuima keskkonnasäästliku ehituse hindamissüsteemi järgi (LEED), on kasutatud mitmeid nutikaid tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad teha sellest jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku hoone. Näiteks kasutab hoone soojadel suvekuudel eeljahutuseks jahedat öö-õhku ja ajal, mil töötajad on kodus, vähendatakse ventilatsioonile, jahutusele ja küttele kuluvat energiahulka. Kõik tehnosüsteemid on kaugjuhitavad.  

Pilvelõhkuja autoriks on Eestis ja rahvusvaheliselt tunnustatud KOKO arhitektid, kes on teiste silmapaistvate rajatiste kõrval näiteks EXPO 2000 Eesti paviljoni autoriteks. Skyoni eripäraks on erikujulised, erineva suuruse ja paigutusega aknad, mis nii eksterjööris kui ka interjööris annavad iseäraliku väljanägemise. Pimedal ajal loovad aga efektse kuvandi fassaadielementide vahele paigaldatavad Leed-valgusribad. Hoolikas planeering ja fassaadielemendid arvestavad valguse jaotumisega kogu päeva vältel, kaitstes liigse päikesekiirguse eest ja võimaldades samal ajal nautida vaadet linnale.  

Maja üüripind on kokku 8400 m2 ning väikseimate büroode suurused algavad 34 ruutmeetrist. Neis on olemas kõik kontori jaoks vajalikud mugavused ja funktsionaalsused: ruum 4 töökohale ja 4 inimesele nõupidamiseks, tualett ning lisaks on võimalik üürida büroo koos köögimööbliga. Maa-alustel korrustel asuvad parkimiskohad ning ruumid jalgratastele, tualetid ja dušid. Hoone sissepääs saab aga olema 11,5 meetrit kõrge esinduslik fuajee, mis ulatub läbi kolme korruse. 

Skyoni ehitus algas 2019. aasta veebruaris ning hoone valmib 2021. aasta suveks. Ettevõttel on parasjagu käsil veel mitmeid olulisi ärihoonete projekte, näiteks kaubanduskeskus Harku vallas ja UNUM-nimeline büroohoone Vilniuses.  

Capital Mill OÜ asutati 2008. aasta alguses eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus. 

 

Arenduse koduleht: www.skyon.eu 

 

Lisainfo: 

Silver Neemelo 

Ehitusjuht 

Capital Mill OÜ 

silver.neemelo@capmill.eu 

+372 5343 5040 

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks