PRESSITEADE: KODU 176 PERELE! Alguse said Viimsisse arendatava Väike Taani elurajooni ehitustööd

Arendusettevõte Avalon  loob Viimsisse, Äigrumäele ainulaadse elukeskkonna 176 perele, kes kõik saavad ise oma kodu kujundamisel kaasa rääkida. Väike Taani nime kandva elurajooni arendamisel on astutud esimesed suuremad sammud ja seljatatud on ka tähtis verstapost ehitustööde alguse näol.

Märtsi seisuga on saadud kõik vajalikud ehitusload  ja sõlmitud tee-ehitusleping augustis valmiva ligipääsutee rajamiseks. Paralleelselt nende tegevustega toimub ka hoonete ja  infrastruktuuri projekteerimine, millega plaanitakse valmis jõuda kevadel. Samuti taodeldakse esimeste hoonete ehituslubasid, et juba sügisel vundamendi valamisega algust teha.  “Kuigi olud on parasjagu mitmel rindel keerulised, on kulgenud kõik plaanipäraselt. Kopp veel ei kaeva, aga ettevalmistustöödega on algust tehtud,” kommenteeris Avaloni tegevjuht Ahti Kiili.

Kui detsembris oli Väike Taani elamurajoon alles projektifaasis ja tegeleti eelmüügiga, siis nüüd on saanud alguse ka avalik huvi registreerimine maandumislehel vaiketaani.ee ja valminud on müügimaterjalid. “Rõõm on näha, kui suure huviga tulevased koduomanikud on projekti vastu võtnud. Loodame, et ehitustööde vältel see samas tempos ka jätkub,” rääkis Kiili.

Väike Taani elurajooni arendus erineb teistest oma uuendusliku kontseptsiooni poolest ja on ettevõtte tegevjuhi sõnul loodetavasti aluseks uutele standarditele. Kui siiani on paljud uusarendajad praktiseerinud tüüplahendusi, leiab Avalon, et inimese kodu on peegeldus temast endast ja arendaja ei saa kõike koduomaniku eest otsustada. “Arendussektor on kiiresti muutuv ja tulemuslikuks toimimiseks tuleb sellega tempot hoida ja olla ühtlasi paindlik. Soovime, et tulevastel koduomanikel oleks võimalus protsessis osaleda, sest nii nagu on inimesed erinevad, erinevad ka nende vajadused ja eelistused elukoha valikul,” sõnas Kiili.

Uus arendus hakkab koosnema 101 eramajast, 29 ridaelamuboksist, 46 korterist, lasteaiast, puhke-, sportimise- ja rekreatsioonialadest ning paljust muust, mida üks perekond eluks vajab. Esimesed hooned valmivad 2023. aasta suvel. Arendus sobib hästi inimestele, kes soovivad säilitada sidemed linnaeluga, kuid kes kujutavad oma elu ette mõnevõrra vaiksemas kandis. Linnapiiril asuv elurajoon pakub võimalust elada looduse keskel ning vaid mõne kilomeetri kaugusele elurajoonist jäävad ka Soosepa raba ja Pirita terviserajad. Ühtlasi varustatakse arendatav ala ka  mugava ühistranspordiühendusega.

Hoonete arhitektuurse lahenduse autor on Apex Arhitektuuribüroo koosseisus Signe Kits, Martin Lepplaan, Märt Maripuu, Ove Oot  ja Silver Soe.

Avalon  on tegelenud linnapildi rikastamise ja elukvaliteedi parandamisega aastast 2016. Tänase seisuga on arenduses üle 500 uue kodu lisaks eelnevalt valminud majadele. Lähemalt saab meie tööde ja inimeste kohta lugeda www.avalon.ee.

Illustreerivad fotod (Autor Apex AB): https://bit.ly/Väike_Taani

Lisainfo:

Merli Rikolas

AvalonEstates OÜ arenduse projektijuht

+372 53 496 727

merli.rikolas@avalon.ee

 

VEEL UUDISEID

LOO OMA JÄRGMISE PROJEKTI STRATEEGIA

Broneeri aeg erakonsultatsiooniks